Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter 71 vs Anfibio Multi
12-09-2019, 17: 14
RE: Witam wszystkich użytkowników forum!
Witaj
Każdy wykrywacz jest na tyle skuteczny, na ile potrafi się nim posługiwać obsługujący go operator Duży uśmiech .
Jeśli chodzi o Altera i pozostałe Rutusy to jak napisał kolega długi prawie wszystko jest już na forum napisane wystarczy poczytać, a jeśli czegoś nie znajdziesz lub nie zrozumiesz wystarczy zapytać a na pewno ktoś pomoże.
Może nie natychmiast ale w ciągu kilku dni na pewno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-09-2019, 17: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2019 17: 43 przez rey.)
Trochę poczytałem, wychodzi na to że trzeba trochę pobawić się tymi ustawieniami. Ciągle mam wątpliwości czy warto na poziomie amatorskim inwestować w altera 71. Problem jest tego rodzaju, że lubię dobre rzeczy i chciałbym zawsze mieć możliwość wyciśnięcia ze sprzętu jak najwięcej, nie ograniczając się tylko do gotowych programów B)
13-09-2019, 21: 19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2019 21: 20 przez stan.)
"Problem jest tego rodzaju, że lubię dobre rzeczy i chciałbym zawsze mieć możliwość wyciśnięcia ze sprzętu jak najwięcej, nie ograniczając się tylko do gotowych programów"

W takim razie Alter powinien Ci się spodobać, szczególnie w wersji V2.
Najpierw instrukcje dokładnie poznać żeby zapamiętać jak bez problemów poruszać się po menu, i szybko znaleźć parametr który chcemy zmienić i jakie zmiany wywoła.
Szybko można to opanować tylko po kolei a nie wszystko na raz.
Potem w teren i praktycznie, aby oswoić się z dźwiękami.
Instrukcję możesz pobrać jeszcze przed zakupem ze strony producenta.
14-09-2019, 22: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2019 19: 21 przez rey.)
Instrukcję już przeczytałem :-)

Narazie próbuję na plażach i terenach własnych czy znajomych, ale chciałbym się sprawdzić w innych miejscach. Tylko w okolicach stolicy trudno o jakieś sensowne miejscówki bez indywidualne starania się o zezwolenia.
Na pewno monetki na plażach to nie jest tylko to, czego chciałbym szukać B)
20-09-2019, 09: 55
A jak to jest z tą skutecznością czyszczenia gruntu ACE250 vs Alter 71?
Czytałem wypowiedzi użytkowników, że po kanarku rutus zbiera dalej B) Alter lepiej wychwytuje znaleziska, czy to jest tylko kwestia większej głębokości jego pracy?
02-10-2019, 17: 41
Witaj rey. Alter71 to inna liga. Lepsze zasięgi, separacja i identyfikacja, wyważenie (nawet na podstawowej cewce) i pewnie jeszcze kilka wiele innych rzeczy, o których zapomniałem Oczko. Używałem obydwóch (i kilku innych), więc wiem, o czym piszę. Myślę, że koledzy potwierdzą moją opinię.
02-10-2019, 20: 43
Altera w ręku nie miałem, ale dorwalem ace250 i wyczesale doslownie wszystko z mojego podwórka (znaczy stary zaczep od c330 troche blach pokrywke od słoika puszke po browarze gwoździe i podkładki od papniakow) wyzbieralem tak że wykrywacz milczał. Kupilem optimę z cewką DD - praktycznie nie szło zrobić kroku zeby cos nie brzęczało. W ubieglym roku mialem okazję szukać w miejscu przeczesanym 150 i 250 panom oczka wylazly jak zacząłem po nich sreberka wyciągać...
02-10-2019, 21: 35
Optima79, właśnie czytałem wcześniej opinie, że po garrecikach sporo zostaje.
Dziwne to trochę, bo na urlopowych mazurach przez trzy poranki wygrzebałem całe pudełko bilonu współczesnego, PRL i innych pierdółek, a podobno przede mną już chodzili z wykrywaczami. Stan większości monet wskazywał, że swoje już przeleżały, czyli ich nie widzieli. Niektóre fanty były tak małe, że nie można było ich odszukać w sitku.

Załączone pliki Miniatury

03-10-2019, 09: 46
To zależy czy ktoś przeszukał teren czy tylko przeszedł z wykrywaczem. Jak chodzisz po polu to najlepiej przeszukać wzdłuż w poprzek i najlepiej jeszcze po skosie...
03-10-2019, 20: 41
Ja niedawno byłem na miejscu gdzie 10 lat wstecz byłem z garetem i wydawało się że nic więcej nie ma a w tych samych miejscach znalazłem argo ne jeszcze fanty, byłem na szybko, a gdyby tak się zagłębić i dokładniej omiatać to jeszcze więcej tam jest. A pamiętam że garetem było już czysto. Ale też wiedza była mniejsza (teraz też jest mała)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS