Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyszczenie monet ultradźwiękami
29-04-2019, 12: 26
Czyszczenie monet ultradźwiękami
Witam

Czy ktoś próbował tej metody? Mogę mieć dostęp do maszynki czyszczącej ultradźwiękami która w danym momencie używana jest do czyszczenia zegarów i tak sie zastanawiam czy zda to egzamin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2019, 05: 43
RE: Czyszczenie monet ultradźwiękami
Weź kilka pospolitych monet i sprawdź. Metoda prób i błędów na pewno dojdziesz do optymalnych wynikow. Raczej mniej inwazyjna metoda niz elektroliza ale trzeba poprobowac.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-05-2019, 06: 04
Jeżeli chodzi o taką za 100 - 200 zł a taką ja posiadam to efekt raczej marny, może takie profesjonalne z odpowiednim płynem coś bardziej pomogą.
Ziemię luźniejszą usuniesz ale coś mocno przylegającego to nie da rady, jednak kosztuje niewiele więc można sprubować
03-05-2019, 21: 07
A ja postanowiłem nie czyscic, poza obmyciem pod bieżącą wodą. W klaserku jakoś ładniej to wygląda moim skromnym zdaniem.
04-05-2019, 20: 49
(03-05-2019 21: 07)DecimusMeridius napisał(a):  A ja postanowiłem nie czyscic, poza obmyciem pod bieżącą wodą. W klaserku jakoś ładniej to wygląda moim skromnym zdaniem.

A konserwujesz czymś?
04-05-2019, 21: 54
Nie. Nie konserwuje. Jeśli to brąz to patyna zostaje zielona. Jeśli inne kolorki to też mi się podobają w kolorze w jakim je znalazłem. A np. pociemniałe srebro też jest ładniejsze niż lśniące nowoscią jak kolczyki u jubilera. Poza tym jeśli znajdziesz coś naprawdę starego w dobrym stanie to czyszczenie tylko zniszczy jego piękno. To tylko moje zdanie. Pozdrawiam
07-05-2019, 13: 32
Też jestem za umyciem wodą i to wszystko.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS