Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosyjska mapa wojskowa Lubelskie.
24-03-2019, 08: 10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2019 08: 12 przez hubertgosek@o2.pl.)
Rosyjska mapa wojskowa Lubelskie.
Wpadła mi w ręce taką mapa. Co myślicie o niej ?    

Słabo coś widać. Jak ktoś chce to wyśle normalny rozmiar na maila.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2019, 20: 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2019 20: 40 przez Tomasz.)
RE: Rosyjska mapa wojskowa Lubelskie.
Gdzieś w necie kiedyś trafiłem na takie ruskie mapy tyle że opisy były jakby ołówkiem popisane. Sprawdzałem w swojej okolicy i faktycznie jakieś działania w miejscach zaznaczonych byly czyt. okopy i stanowiska dla dział ale nigdy nic ciekawego tam nie trafiłem. Stanowiska ruskich, czy oni nic przy sobie nie mieli jak doszli do teraźniejszej naszej zachodniej granicy?? Czy po prostu spóźniłem się jakieś 20 lat ?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-03-2019, 08: 24
Może podaj dokładną nazwę tych map to można będzie znaleźć ją w internecie...
25-03-2019, 13: 21
Mapę kupiłem od gościa z ukrainy. nic więcej oniej nie wiem.
26-03-2019, 13: 03
Nic nie widać. Jaki to rejon Polski?
26-03-2019, 13: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2019 14: 05 przez hubertgosek@o2.pl.)
Jest to rejon od Warszawy aż za Włodawę. Mapa jest dokładna , przedstawia plan ataku chyba na większe miasta przez armię czerwoną w celu odbicia tych miast. Mogę wysłać mapę jak ktoś chce.

Przepraszam nie od Warszawy a od Wisły do Bugu i Mordy na PN do Frampol na PD.
28-03-2019, 18: 11
Jest to Rosyjska mapa sztabowa, z zaznaczonymi miejscami linii oporu, potyczek stacjonowania wojska i wiele więcej. Mam dostęp do tych map i co muszę przyznać że były wiele razy sprawdzane w terenie i są dość dokładne. Tomasz nie szukaj tam gdzie jest coś widoczne z geoportalu a tam gdzie jest coś zaznaczone a teraz tego nie widać.
29-03-2019, 15: 24
W sumie masz rację. Okopy widoczne na skanowaniu dawno opróżnione. Trzeba szukać miejsc o których mowisz.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-03-2019, 21: 56
Jedyny problem jaki był w terenie z Ruskimi mapami to taki że są na nich naznaczone miejsca potyczek i linie oporu. Czasem rozbieżności potrafi wynosić 400 m i znaleźć to np. Na polu uprawnym to jest sztuka. Często okazuje się że były to stanowiska co kilka dziesiąt metrów, a nie kiedy można znaleźć zasypany okop z ciekawą zawartością?
31-03-2019, 12: 01
A wiecie jak czytać te mapy ? Jakaś legenda, co oznaczają cyfry i literki czy to oznaczenia np dywizjonów?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS