Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanowisko PZE i odpowiedź na pismo z MKiDN z 4 grudnia 2018 r.
07-01-2019, 09: 48

"Polski Związek Eksploratorów otrzymał w dniu 4 grudnia 2018 roku pismo od Wicedyrektor Departamentu Ochrony Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego z..."

http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolr...nia_2018_r
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2019, 11: 55
RE: Stanowisko PZE i odpowiedź na pismo z MKiDN z 4 grudnia 2018 r.
No i chwała wam za to, i ogólnie za całość działań na rzecz poszukiwaczy.
Popieram was w 100-procentach pomimo że w niektórych sprawach (organizacyjnych) mam nieco odmienne zdanie, szczególnie jeśli chodzi o szkolenia i wspomaganie finansowe.
Moim zdaniem powinna być opcja szkolenia poprzez umieszczenie materiałów na waszej stronie internetowej, dostępna po zalogowaniu i opłaceniu darowizny co roku w kwocie około 50 zł.
Bez wydawania żadnych legitymacji, ale PZE, mógłby oficjalnie pokazywać że ma wsparcie ( logowanie + wsparcie darowizną) kilkunastu tysięcy poszukiwaczy których z różnych względów nie interesuje obecna forma przynależność.
No może jeszcze aby Jacek nie uznawał nas wszystkich z troszkę odmiennym zdaniem za wrogów.
Może sprubójcie trochę zmienić podejście do tej dużej części poszukiwaczy , przecież to nic was nie kosztuje ale może przynieść korzyści, w postaci kasy i oficjalnego wsparcia.
07-01-2019, 15: 09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2019 15: 24 przez stanis.)
Bardzo dobrze napisane pismo. Dobra robota

Stan ja się zapiałem do PZE chociaż też nie jestem fanatykiem stowarzyszeń/związków. Jestem wędkarzem ale nie jestem członkiem PZW bo mam "alergię" na rożnego rodzaju biurokratyczną formalizacje i wolę korzystać z łowisk prywatnych.

Ale PZE przeciera szlaki,jest pierwszą taką inicjatywą którą trzeba wspierać a nie pisać na internecie żeby "zrobili jedną czy drugą rzecz dla większej liczby członków, wtedy może się zapisze..no bo ja ich popieram w sumie ale się nie zapisze bo nie pasuje mi to i to..."

Jestem za pełną cyfryzacją jak najbardziej ale nie w tym przypadku bo:
po 1: nie sadzę że zaplanowanie 4 godzin na szkolenie w weekend należy to tych z rodzaju "mission imposibe".
po 2: czy jakiś inny związek prowadzi tego rodzaju szkolenia internetowe? i listę członków na podstawie logowania i darowizn? Na pewno nie, chociaż to nie jest kwestia skomplikowania tak jak chemia nuklearna, a czemu to się można domyśleć np. stawiało by pod znakiem zapytania wiarygodność tych szkoleń i ilość aktywnych członków. Bo np jedna osoba po opłaceniu składek mogła by wpisać całą swoją rodzinę. Przeciwnicy PZE mieli by bardzo łatwy argument do ataku.
po 3: taka baza danych na serwerze (imiona, nazwiska, numery kont) to dobry kąsek do ataków więc musiała by mieć zabezpieczenia przed atakami hakerskimi w związku z tym to są koszta $.
po 4: takie typu szkolenia i zapisy on line to przerost formy nad treścią, już widzę w wyobraźni jak np. na rozmowie w ministerstwie Brzoza po atakach mediów o zapisywanie całych rodzin dla powiększenia liczby członków, przedstawia listę aktywnych członków na podstawie danych logowania on line np: " Adam Kowalski Nick Dzik1 napisał postów 111343, itp itd" to była by farsa i groteska.
po 5: z resztą prawo dotyczące dziania związków w ogóle nie bierze pod uwagę możliwości prowadzenia zapisów na podstawie tylko danych online. Więc moje poprzednie posty są zbędne Język
po 6:jak to się mówi "jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

No i tak na koniec jestem świadomy że zmiana przepisów w kwestii poszukiwań to proces na lata. I obecnie legitymacja PZE to tylko legitymacja ale chłopaki poświęcają swój czas żeby walczyć z tym betonem, ja ich podziwiam i kibicuję.
Pozdro Brzoza. Życzę powodzenia.
07-01-2019, 16: 19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2019 16: 25 przez stan.)
Kolego, przeczytaj jeszcze raz ale ze zrozumieniem, i nie pisz głupot jakich ktoś nakład ci do głowy, napiszę jeszcze raz w pigułce.
Nigdzie nie pisałem że powinni zmienić procedurę przyjmowania do PZE, to ich sprawa to po pierwsze.
Po drugie piszę o udostępnienie WIEDZY (opracowania, rozporządzenia, itp,) bo ona mnie interesuje a nie szkolenie.
Po trzecie o jakich rodzinach ty piszesz, przecież wyraźnie napisałem, że nichcę legitymacji ani być członkiem czy innych uprawnień tylko materiał, za co jestem gotów zapłacić i zezwalam na używanie moich danych z rejestracji na stronie przez związek, do użytku jako osoba wspierająca związek, co go wzmocni i tyle.
Ty możesz się szkolić jak chcesz i mieć nawet kilka legitymacji to nie moja sprawa tylko nie pisz bzdur że wsparcie związku przez ludzi nienależących do niego obniży wiarygodność jego członków, po szkoleniach
Po czwarte to zgóry przepraszam za emocje, ale szlak mnie trafia jak czytam takie nonsensy.
A kolegą z zarządu wszystkiego dobrego za pracę na rzecz środowiska poszukiwaczy tych nie zrzeszonych też.

P.s krótka pigułka to raczej nie jest Duży uśmiech
07-01-2019, 17: 19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2019 17: 22 przez stanis.)
A co czytania z zrozumieniem to odniosłem się właśnie do twojej wypowiedzi dotyczącej przyjmowania/szkolenia

"
Cytat:moim zdaniem powinna być opcja szkolenia poprzez umieszczenie materiałów na waszej stronie internetowej, dostępna po zalogowaniu i opłaceniu darowizny co roku w kwocie około 50 zł.

Napisałem że jest to po prostu nie realne jeśli chodzi o całość rejestracji czy jako opcja.. A nawet jeśli jak ktoś by to wykupił to zaraz pewnie ktoś inny by tu udostępnił nie legalnie do pobrania w internecie. Tam nie ma jakiejś magicznej wiedzy, jest kilka ciekawostek i jest to zebrane w jedną logiczną całość. Jak chcesz wesprzeć to przekaż 1% podatki i tyle

Cytat:Po drugie piszę o udostępnienie WIEDZY (opracowania, rozporządzenia, itp,) bo ona mnie interesuje a nie szkolenie.

Od kiedy związek ma publikować rozporządzenia? Pewnie tego nie wiesz bo inaczej byś nie napisał takiej głupoty, wszystkie rozporządzenia publikowane w dzienniku ustaw i to za darmo. Więc polecam opcję szukania.
A ty piszesz żeby związek udostępniał rozporządzenia za opłatą.

Cytat: Ty możesz się szkolić jak chcesz i mieć nawet kilka legitymacji to nie moja sprawa tylko nie pisz bzdur że wsparcie związku przez ludzi nien
ależących do niego obniży wiarygodność jego członków, po szkoleniach

Dziękuje za pozwolenie już nawet skorzystałem i się przeszkoliłem.

Oczywiście podtrzymuje że "fikcyjne zrzeszenie" osób nie należących do związku obniża wiarygodność związku. Jasne możesz twierdzić inaczej, idąc tym tokiem rozumowania to może niech związek za piwko zapisuje tych co stoją pod sklepem? będą wtedy nas miliony ale idźmy może na całość niech związek zrobi jak jeden polityk który miał na swoich listach wyborczych osoby zmarłe, przecież to nie wpłynie na wiarygodność związku...
07-01-2019, 17: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2019 17: 41 przez stan.)
Chłopie ty faktycznie nie potrafisz czytać, a dyskusja z tobą będzie bezcelowa.
I jeszcze jedno zmieniam zdanie szkolenia muszą być, ale dla ludzi takich jak ty bo sami niestety nic nie zrozumieją.
07-01-2019, 17: 53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2019 17: 59 przez stanis.)
Stan powtarzasz się.. w sumie napisałeś mi już 2 razy że nie potrafię czytać + że nic nie rozumie. Merytorycznie odniosłem się do twoich wypowiedzi przytaczając cytaty. Dzięki za ojcowanie.

Cytat:I jeszcze jedno zmieniam zdanie szkolenia muszą być, ale dla ludzi takich jak ty bo sami niestety nic nie zrozumieją.

No nic nietety nie poradzę nie jestem Omnibusem jak ty
07-01-2019, 19: 05
Zgadzam się,że to co było na szkoleniu PZE powinno być opracowane i udostępnione na ich stronie,bo nawet jak każdy zrozumie to co było na szkoleniu w taki sam sposób,to nie każdy potrafi to potem przekazać innym(tak jak np.ja,mam coś w głowie ale żeby to przekazać to już nie bardzo,chyba że matematykę Uśmiech )i z tego powodu może dojść do niejasnych sytuacji.Myślę,że z tego powodu tak mało ludzi pisze co było na szkoleniu.

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE (obecnie 2x Honda Transalp i Triumph Tiger 955i)
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer,Vista MiniMax i neodym
Strzelam z czarnoprochowców(3x Remington Szczęśliwy )
12-01-2019, 13: 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2019 13: 27 przez stan.)
No i właściwie Zarząd PZE, zrozumiał że popełnił błąd w szkoleniu i ma zamiar wprowadzić zmiany.
Bardzo to dobrze świadczy o zarządzie,że potrafi logicznie myśleć.
Jeszcze drobne zmiany w składce, i legitymacjach i będzie kilkanaście tysięcy członków, ale nie wszystko na raz na razie zmiany w dobrym kierunku.
_---------------------------------------------------------------------
"Komunika PZE w sprawie legitymacji członkowskich i szkoleń on-line

Zarząd Polskiego Związku Eksploratorów informuje, że w dniu 7 stycznia 2019 r. rozpoczęła się wysyłka Legitymacji Członkowskich PZE dla osób które odbyły szkolenia. Jednocześnie informujemy, że trwają przygotowania do przeprowadzenia szkolenia on-line.

Wysyłkę poprzedzamy weryfikacją adresu (mailowo lub telefonicznie). Jednocześnie w druku są pozostałe legitymacje.

Cały proces, czyli wysyłka i druk powinna zakończyć się w lutym 2019.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

Jednocześnie Zarząd PZE informuje, że trwają przygotowania do przeprowadzenia szkolenia on-line dla tych członków PZE, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych.

Więcej informacji w sprawie szkoleń on-line już wkrótce.

Zarząd
Polski Związek Eksploratorów"

Źródło>>>> http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolratorow
13-01-2019, 14: 47
Myślcie co chcecie ale jestem przeciwnikiem PZE a w szczególności Pana Jacka W. Patrząc co robi ministerstwo z PZE to mam wrażenie że nawet oni mają ich w d... e. Na tyle pism wysłanych do ministerstwa widziałem może z 3 odpowiedzi. Albo odpowiedzi były i PZE nie chce ich opublikowac albo ministerstwo ma to gdzieś
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS