Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PZE zaprasza środowisko eksploratorów na konsultacje
04-09-2018, 18: 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2018 18: 44 przez brzoza.)
PZE zaprasza środowisko eksploratorów na konsultacje
Każdemu, któremu choć trochę zależy na zmianie prawa prosimy o przybycie na spotkanie. Będzie to wypracowanie kształtu nowej ustawy przed ostatecznym starciem w Ministerstwie.

Nieobecni niech się potem nie dziwią.....
Jeśli ktoś, ktokolwiek psioczył za klawiatury na obecną sytuacje to ma szansę realnie wpłynąć na kształt nowej ustawy i koniecznie musi przyjechać na spotkanie.

Zero wpisowych, salę opłaca PZE

http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolr...onsultacje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2018, 20: 11
RE: PZE zaprasza środowisko eksploratorów na konsultacje
Dosiadam wierzchowca i pędzę do tej Warszawy. Szkoda, że to nie w Suwałkach:-) . Po to ta klawiatura i internety, żeby człowiek się wypowiedział. Szkoda tylko, że niektórzy w PZE ciężko znoszą krytykę i uwagi co do ich działania, opostulatach nie wspomnę. Zresztą info o takich spotkaniach, daleko co dla niektórych od miejsca zamieszkania przydałoby się wcześniej. Z chęcią bym wziął udział gdyby to było w okolicach Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry. Powodzenia! Sława!

http://detekto.pl
04-09-2018, 21: 49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2018 21: 51 przez art2ko.)
Brawo powodzenia iudanej dyskusji

Prosimy o info jak najszybciej po zakończeniu dla tych co nie mogli się stawić a zależy chyba nam wszystkim nad wypracowanie nowej ustawy

Minelab X-terra XT 70, Bounty Hunter Discovery 2200, i jeszcze dwie samoróbki - okazjonalne poszukiwania. A Alter już mój.
07-09-2018, 02: 43
Ja mam pytanie z innej beczki.Wpisowe do PZE wplacilem zdjęcie wysłałem, więc czy wiecie może kiedy spodziewać się mogę odpowiedzi odnośnie wyrobienia legitymacji?
07-09-2018, 08: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2018 08: 56 przez JOHN0045.)
Ja też ?

Kasę zebrali a odezwy żadnej niema . I kim jestem w tym momencie członkom??? Sponsorem ??
07-09-2018, 09: 34
Mają jakiś komunikat, że mogą być opóźnienia. Tak mi się wydaje.

A Brzoza powiedz, czy w postulatach PZE podnosi się argument, że to co jest celem poszukiwaczy to fanty niszczone przez brony czy budowlańców a nie dzwon Zygmunta? Że poszukiwacz może co najwyżej uratować guzik/monetę/hełm a nie zniszczyć kontekst czy stanowisko?

http://detekto.pl
07-09-2018, 21: 40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2018 21: 42 przez brzoza.)
Pytania prosimy słać na "FB PZE" "Wyślij wiadomość" lub na email biuro@pze.org.pl
Cały wolny czas poświęcam na PZE i rzadko tu już zaglądam a tym bardziej odpisuję.
Ale tak na szybko Oczko :
@JAbol - Tak, wykazujemy niszczenie przedmiotów. Sam osobiście pokazałem kuriozalny przypadek że nawet na zezwoleniu dostałem odmowę na poszukiwania na działce bo za blisko była terenu objętego ochroną (osada 3000 lat). I jaki był tego finał!!!? Powiedziałem że właśnie teraz miesiąc temu buldożer wyrył metrowe dziury pod piwnice szeregówek i zrobił to bez nadzoru bo ta działka nie była chroniona i mogli a ja nie. Taki pies sołtysa wyszedł z WKZ. TO JEST CHORE WŁAŚNIE. KTO MA RATOWAĆ WŁAŚNIE TAKIE MIEJSCA JAK NIE MY!!! Archeolog nie wejdzie bo nikt mu za to nie zapłaci bo nie musi jak teren nie chroniony. Tylko właśnie w nas jest potencjał do ratowania dóbr przed zniszczeniem na zwykłych ziemiach.

@JOHN0045 & @Brood - Tak jak pisaliśmy w komunikacie info o terminach "zostaną podane do publicznej wiadomości na przełomie sierpnia i września"
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspolr...zonkowskie
Wszystko musi potrwać. Cały czas budujemy procedury PZE. Nie mamy gotowca na spotkania, szkolenia, konsultacje projektów itp. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. To wymaga wielkiej koordynacji. Terminy ogłosimy do końca wyżej wymienionego września. Zostaną ogłoszone na PZE.ORG.PL

@JOHN0045 - "kim jestem w tym momencie członkom??? Sponsorem ??" W tej chwili jesteście zarejestrowanymi osobami a pełne członkostwo będzie po odbyciu szkoleń/kursów (jednodniowe) na koniec których zostaną wręczone legitymacje.

Tak przy okazji tylko samych szkoleń pomijając resztę związaną z legitymacją. Szkolenia są wisienką na torcie. One mają dać informacje że poszukiwacze to nie idioci machający tępo kijem po ziemi i kopiący stanowiska archeo. Po prostu urywamy łeb starej sprawie jaki to pogląd mają o nas niektórzy archeolodzy i WKZ-ty. Basta z tym mitem. Nie pozwolimy się obrażać. A jak ktoś tak napisze to go pozwiemy i publicznie nas przeprosi wielkim drukiem w poważnej jakieś gazecie i publiczną wypowiedzią. Nie będziemy się patyczkować. Będziemy bronić dobrego imienia i dbać o dobry wizerunek poszukiwacza w taki sam sposób jak SNAP dba o swoich archeologów.
07-09-2018, 22: 24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2018 22: 28 przez art2ko.)
Pytanie do Brzoza. Jak my przeglądacze forum możemy pomóc PZE w pracy dla dobra wszystkich. Nie każdy może przyjechać na spotkanie (zjazd). Czy są jakieś prace które możemy wykonać, są tu ludziska z całej Polski, z dobrymi chęcią i zapałem do pracy.

A czy myśleliście o tym żeby sobotnie spotkanie wrzucić do internetu online.?

Minelab X-terra XT 70, Bounty Hunter Discovery 2200, i jeszcze dwie samoróbki - okazjonalne poszukiwania. A Alter już mój.
10-09-2018, 09: 23
(07-09-2018 21: 40)brzoza napisał(a):  (...) miesiąc temu buldożer wyrył metrowe dziury pod piwnice szeregówek i zrobił to bez nadzoru bo ta działka nie była chroniona i mogli a ja nie. Taki pies sołtysa wyszedł z WKZ. TO JEST CHORE WŁAŚNIE. KTO MA RATOWAĆ WŁAŚNIE TAKIE MIEJSCA JAK NIE MY!!! Archeolog nie wejdzie bo nikt mu za to nie zapłaci bo nie musi jak teren nie chroniony. Tylko właśnie w nas jest potencjał do ratowania dóbr przed zniszczeniem na zwykłych ziemiach.
(...)

I właśnie pewnie dla tego nie pozwolili Ci wejść. Jeszcze byś coś znalazł i budowa wstrzymana na miesiące jak nie lata Uśmiech
11-09-2018, 21: 28
@art2ko reportaż z spotkania będzie umieszczony na youtube kanał "Michał Majchrowicz"
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS