Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to dobry wybór?
13-07-2018, 16: 26
Czy to dobry wybór?
Witam
Jestem początkującym "detetktorsytą". W chwili obecnej chodzę z Armand Prospector 4. Wykrywacz spełnił swoją funkcję (zresztą cały czas spełnia) tzn. miałem sprawdzić czy mnie TO wciągnie i nauczyć się czego. Od jakiegoś szukam czegoś w granicach 2300 - 2500PLN. Myślałem o kilku wykrywaczach: Garrett 400i, T2 Classic, F75, GM5+ i Argo NE. Z różnych przyczyn wykrywacze odpadały i praktycznie na placu boju zostały Argo NE i GM+. Coraz bardziej przychylam sie do ARGO (dlatego ten post) ale zastanawiam się ... Wiem że potrzebuje wykrywacza z identyfikacja ID i/lub graficzną gdyż z moim słuchem jest średnio (na Aramndzie ludzie po kilku minutach słyszą różnice w dźwiękach a u mnie musi ostro walić abym cokolwiek słyszał). Chciałbym aby wykrywacz był jednak uniwersalny gdyż nie mam jeszcze sprecyzowanego zakresu poszukiwań - na razie chodzę po polach i lasach brak gdzie znajduję łuski jakieś zapinki od mundurów, podkowy, noże i oczywiście kapsle tubki po pastach i inne śmieci. Jednak w chwili obecnej staram sie o pozwolenie od konserwatora zabytków na działki gdzie mogą być bardzo stare monety (wiem to do gospodarza). Sporo czytałem o rutusach i wydaje mi sie Argo NE powinien być dla mnie odpowiedni ale prawdę powiedziawszy nie ma za wiele informacji o nim. Największą ilość wiedzy tak naprawdę znalazłem na filmie M. Majchrowicza, w związku z tym czy użytkownicy tego wykrywacza mogą podzielić sie wiedzą jak sie go używa? Jakie znaleziska maja(materiał, gabaryty) i na jakich głębokościach, na jakich programach chodzą itp. Z góry wielkie dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2018, 17: 51
RE: Czy to dobry wybór?
Cześć.
Przy takiej kwocie polecam wziąć pod uwagę zakup używanego Altera 71 na gwarancji.Wystarczy nawet na Altera z dodatkową sondą CC23cm.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
13-07-2018, 18: 29
(13-07-2018 17: 51)Regis napisał(a):  Cześć.
Przy takiej kwocie polecam wziąć pod uwagę zakup używanego Altera 71 na gwarancji.Wystarczy nawet na Altera z dodatkową sondą CC23cm.

W pewnym momencie brałem to pod uwagę, ale nie znalazłam nic co by mnie zainteresowało. Jeśli wiesz o kimś kto sprzedaje daj znać.

A co z ARGO? CO myślisz o tym sprzęcie?
13-07-2018, 19: 28
Argo NE nie miałem w rękach.Argo posiada trzy filtry gruntowa a Alter ,aż osiem.Argo posiada 20 tonów (chyba ,że się mylę) a Alter 120 (multitony) no i 71 częstotliwości do wyboru.Różnic jest więcej ,ale na szybko wymieniłem te najważniejsze.Przy takim budżecie moim zdaniem to tylko Alter bo jest lepszy od wymienionych w Twoim poście wykrywaczy.Widzę ,że na olx są używane Altery z gwarancją.Poszukaj sprzedającego z olxa który może wystawić Altera na allegro i ma dobre opinie sprzedaży.Choć wiadomo ,że najlepiej samemu w terenie sprawdzić sprzęt.

13-07-2018, 20: 17
Kup Argo NE. Kumpel z którym biegam go ma i sprzęt naprawdę daje radę. Sam osobiście drugi raz nie kupił bym Altera. A jedno z najważniejszych cewki z Altera pasują do Argo NE
13-07-2018, 20: 41
(13-07-2018 20: 17)Matys5 napisał(a):  Sam osobiście drugi raz nie kupił bym Altera.
Dlaczego ?

13-07-2018, 20: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2018 21: 38 przez WOJTEK24.)
Regis
Wiem że na OLX sa Altery. Problem w tym że to drugi koniec Polski i nikt za pobraniem nie chce wysyłać. I wierz mi znam tabele porównawcza portfolio Rutusa prawie na pamięć Uśmiech
21-07-2018, 21: 07
No i sie zdecydowałem na ALTERa 71. Dzisiaj pochodziłem sobie ok 2h po polu/ugorze, gdzie wg starych przekazów mojej baci w okopie sidziało 4rech sowietów i pilnowali odcinka granicy IIIRzesza/ZSRR. Prawdę powiedziawszy to nie spodziewałem sie niczego bo juz kilkakrotnie przechodziłem je z Armandem. Po przejściu tak ok 1/3 poletka wyciągnełem to co na zdjęciu. Zdziwiło mnie tylko jedno - miałem kilka sygnałów ID65 oraz ID85 po wykopaniu dołka sygnał zanikał, po prostu jak by cos wyparowało ... Moze mi ktoś wyjasnić co to mogło być? Wykres to była ładna, praktycznie prosta kreska na konkretnym ID. Chodziłem na programie Moneta. 1 zł - dla pokazania skali. Moze mi ktos pomóc zidentyfikować łuski? Spody sa nieczytelne Smutny

Załączone pliki Miniatury

21-07-2018, 21: 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2018 21: 25 przez Matys5.)
Najprawdopodobniej fant zsunol się na dno dołka i był poza zasięgiem wykrywacza

Na zdjęciu widać kawałek pierścieńa wiodącego, krótkie łuski obstawiam na ppsz i jedna długa najprawdopodobniej z Mosina
22-07-2018, 10: 48
Świetny wybór.Na resztę pytań już odpowiedział Matys5.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS