Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to dobry wybór?
13-07-2018, 16: 26
Czy to dobry wybór?
Witam
Jestem początkującym "detetktorsytą". W chwili obecnej chodzę z Armand Prospector 4. Wykrywacz spełnił swoją funkcję (zresztą cały czas spełnia) tzn. miałem sprawdzić czy mnie TO wciągnie i nauczyć się czego. Od jakiegoś szukam czegoś w granicach 2300 - 2500PLN. Myślałem o kilku wykrywaczach: Garrett 400i, T2 Classic, F75, GM5+ i Argo NE. Z różnych przyczyn wykrywacze odpadały i praktycznie na placu boju zostały Argo NE i GM+. Coraz bardziej przychylam sie do ARGO (dlatego ten post) ale zastanawiam się ... Wiem że potrzebuje wykrywacza z identyfikacja ID i/lub graficzną gdyż z moim słuchem jest średnio (na Aramndzie ludzie po kilku minutach słyszą różnice w dźwiękach a u mnie musi ostro walić abym cokolwiek słyszał). Chciałbym aby wykrywacz był jednak uniwersalny gdyż nie mam jeszcze sprecyzowanego zakresu poszukiwań - na razie chodzę po polach i lasach brak gdzie znajduję łuski jakieś zapinki od mundurów, podkowy, noże i oczywiście kapsle tubki po pastach i inne śmieci. Jednak w chwili obecnej staram sie o pozwolenie od konserwatora zabytków na działki gdzie mogą być bardzo stare monety (wiem to do gospodarza). Sporo czytałem o rutusach i wydaje mi sie Argo NE powinien być dla mnie odpowiedni ale prawdę powiedziawszy nie ma za wiele informacji o nim. Największą ilość wiedzy tak naprawdę znalazłem na filmie M. Majchrowicza, w związku z tym czy użytkownicy tego wykrywacza mogą podzielić sie wiedzą jak sie go używa? Jakie znaleziska maja(materiał, gabaryty) i na jakich głębokościach, na jakich programach chodzą itp. Z góry wielkie dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2018, 17: 51
RE: Czy to dobry wybór?
Cześć.
Przy takiej kwocie polecam wziąć pod uwagę zakup używanego Altera 71 na gwarancji.Wystarczy nawet na Altera z dodatkową sondą CC23cm.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
13-07-2018, 18: 29
(13-07-2018 17: 51)Regis napisał(a):  Cześć.
Przy takiej kwocie polecam wziąć pod uwagę zakup używanego Altera 71 na gwarancji.Wystarczy nawet na Altera z dodatkową sondą CC23cm.

W pewnym momencie brałem to pod uwagę, ale nie znalazłam nic co by mnie zainteresowało. Jeśli wiesz o kimś kto sprzedaje daj znać.

A co z ARGO? CO myślisz o tym sprzęcie?
13-07-2018, 19: 28
Argo NE nie miałem w rękach.Argo posiada trzy filtry gruntowa a Alter ,aż osiem.Argo posiada 20 tonów (chyba ,że się mylę) a Alter 120 (multitony) no i 71 częstotliwości do wyboru.Różnic jest więcej ,ale na szybko wymieniłem te najważniejsze.Przy takim budżecie moim zdaniem to tylko Alter bo jest lepszy od wymienionych w Twoim poście wykrywaczy.Widzę ,że na olx są używane Altery z gwarancją.Poszukaj sprzedającego z olxa który może wystawić Altera na allegro i ma dobre opinie sprzedaży.Choć wiadomo ,że najlepiej samemu w terenie sprawdzić sprzęt.

13-07-2018, 20: 17
Kup Argo NE. Kumpel z którym biegam go ma i sprzęt naprawdę daje radę. Sam osobiście drugi raz nie kupił bym Altera. A jedno z najważniejszych cewki z Altera pasują do Argo NE
13-07-2018, 20: 41
(13-07-2018 20: 17)Matys5 napisał(a):  Sam osobiście drugi raz nie kupił bym Altera.
Dlaczego ?

13-07-2018, 20: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2018 21: 38 przez WOJTEK24.)
Regis
Wiem że na OLX sa Altery. Problem w tym że to drugi koniec Polski i nikt za pobraniem nie chce wysyłać. I wierz mi znam tabele porównawcza portfolio Rutusa prawie na pamięć Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS