Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr relikt i standard - jaka jest wasza stabilna czułość?
23-03-2018, 15: 07
Filtr relikt i standard - jaka jest wasza stabilna czułość?
Witam serdecznie i ponownie,

Stosuję i testuję w Argo oba filtry gruntowe: relikt i standard. Zazwyczaj w filtrze standard czułość z jaką sprzęt zachowuje się stabilnie to przedział 42-45, natomiast filtr relikt powoduje generowanie znacznie więcej fałszywych sygnałów - ciężko jest chodzić nawet na 43-44, zazwyczaj około 40-42. Jaki wpływ na zasięg ogólny mają zależności filtrów relikt/standard i czułości? Lepiej chodzić na standardzie o większej czułości, czy wybrać relikt na niższej czułości? Priorytet to militarka, ale też drobnica (szkoda minąć jakąś monetkę). Środowisko bytu, to raczej las, rzadko pola.

Będę wdzięczny za podjęcie dyskusji.

Pozdrawiam,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2018, 15: 50
RE: Filtr relikt i standard - jaka jest wasza stabilna czułość?
Relikt to na głębokość + większe rzeczy. Wolne przemiatanie i wyżej cewka. Standard to standard. Przynajmniej ja tak chodzę po lasach.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-03-2018, 19: 16
Proponuję najpierw poczytać dokładnie instrukcję.
Może wtedy jak zrozumiesz co da ja poszczególne ustawienia będziesz używał filtra relikt i czułości na poziomie 47
23-03-2018, 21: 54
Daro, instrukcję czytałem wiele razy, podobnie forum - swego czasu poświęciłem czas by przeczytać prawie wszystkie wątki z działu "testy i ustawienia". Nie jestem z tych, którzy czekają na gotowe, ale też nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, szczególnie rutusowcem.
Wiem, że filtry różnią się filtracją sygnału z gruntu, że np. relikt tłumi od 5,5khz, standard 9khz. Wychodzi na to, że standard może pomijać sygnały najgłębsze. Pytam was jakie ma to przełożenie na zasięgi, porównanie reliktu i standardu? Czy różnica jest duża, jak w przypadku 4-rzędu.?Czy ktoś taki test przeprowadził, na dużych i małych przedmiotach? Skoro relikt to wykorzystanie maksymalnej głębokości i priorytetem są duże rzeczy (głęboko), można podejrzewać, że sam filtr będzie omijał drobne przedmioty z większyn prawdopodobieństwem? Zapomniałem dopisać, że moja cewka to DD29.
23-03-2018, 22: 53
A czemu zastanawiasz się który filtr jest najgłębszy zamiast używać trybu którego nie ma wiele wykrywaczy a mianowicie jednoczesnego do poszukiwań głębokiego zelastwa?
Swoja drogą skoro to nie pierwsze godziny z Rutusem to już dawno powinieneś wiedzieć który filtr jest najgłębszy dzięki krótkiej zabawie ustawieniami przy głębokim znalezisku.
23-03-2018, 23: 15
Używam tylko i wyłącznie trybu jednoczesnego i uważam go za swój tryb podstawowy. Jedynie moje pytania dotyczą samych filtrów, bo nawet na jednoczesnym mamy do wyboru standard oraz relikt. Tu zastanawia mnie ta magiczna różnica między dwoma filtrami, stąd moje wcześniejsze pytania, jakie są wasze doświadczenia i jakie różnice wy odnaleźliście.
24-03-2018, 23: 24
levvybike zakop maly denarek na glebokosc 20cm, 1 grosz na 25cm , 5 grosze 28-30cm. v zemy... Teraz ustaw culosc na 42potem, 45a 47,48 y sprobuj filter Relikt ,Standart , y 4-tego.. Uwaga- na kazdym filtre znajdz spravnu optimalnu szybkosc filtra -by dala dobry sygnal na monete-ale ustawiaj ju samotne, bo u kazdego filtra jest troche inna. Takze probuj zmienacz sybkosc zamiatania cewkou na vylapanie dobrego signalu... od bardzo , bardzo pomalego po u reliktu ,az po bardzo szybko u 4tego .to jest-Bardzo wazna .sprawa. -znajdzi sprawnu szybkosc zamiatania. 1-2 godziny takiego testu y poznasz svoje Argo duzo lepiej....
25-03-2018, 18: 02
Tak zrobię, znajdę czas i udam się w spokojne miejsce na testy. Póki co śnieg jeszcze leży. Opiszę moje spostrzeżenia.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS