Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wstrzymane w WKZ-tach wydawanie zezwoleń
03-06-2017, 12: 44
Wstrzymane w WKZ-tach wydawanie zezwoleń
W zeszłym miesiącu zostało wstrzymane wydawanie zgód na prowadzenie poszukiwań, badań archeologicznych, pracach przy zabytkach itp.
Ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. przestała obowiązywać. Została zawieszona do czasu wydania nowej. Pani w WKZ wyjaśniła mi że może za pare tygodni wyjdzie nowa ustawa.

Z tego co wyszperałem ma zostać zmieniony artykuł 37 oraz 80.
Jeśli tak, to zmiany będą dotyczyły:
- trybu wydawania pozwoleń
- danych i informacji oraz warunków jakie mają być zawarte we wnioskach o wydawanie pozwoleń
Pozostałe punkty są poza naszymi zainteresowaniami więc nie opisuję

Nie wiadomo czy te zmiany będą nas dotyczyły bo odnoszą się równocześnie też do prac konserwatorskich, badań przy zabytkach, robót budowlanych, badań archeologicznych.

Zastanawiam się, skoro temat zmian jest otwarty to czy może nie wybrać się do naczelnika Departamentu Ochrony Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i nie poruszyć naszego problemu. Jestem pewien że nie konsultują się z żadnym detektorystą w sprawie poszukiwań.

Pokazać problem w wydawaniu pozwoleń na poszukiwania. Najbardziej frapujące jest to że co WKZ to program poszukiwań jest inny. Jest tu wielkie pole do widzimisię urzędnika
Tak samo metodologia wykonywania badań (opisu) też jest w każdym WKZ inna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-06-2017, 19: 26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2017 19: 27 przez DarkMethod.)
RE: Wstrzymane w WKZ-tach wydawanie zezwoleń
Ciekawe właśnie, ja od kilku dni zastanawiam się co to dla nas znaczy, ta nowa ustawa, czy tam te poprawki które wejdą. Obiło mi się o uszy, że ona nie będzie dla nas dobra. Jakiś czas temu, ponoć stowarzyszenie archeologów składała jakieś poprawki o zaostrzenie prawda.

ARGO v3
03-06-2017, 20: 08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2017 23: 28 przez rutus_vp.)
Pani z WKZ chyba nie do końca podała właściwą informację że nie parę tygodni tylko w ciągu paru dni ma być rozporządzenie wydane bo to przecież podane jest oficjalnej na stronie ministerstwa .

http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/wkro...h-7397.php

I mowa o projekcie zmian 18 maja :
http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazw...a_1403.pdf
06-06-2017, 10: 06
Ponoć główną zmianą w przepisach, ma być zmiana czynu z wykroczenia, na przestępstwo, za co będzie grozić poszukiwaczom bez uprawnień 2 lata paki, lub/i grzywna. Ciekawi mnie co dojdzie, gdyby np w domu znaleziono fanty.. robi się nieciekawie Uśmiech chyba, że ułatwią dostęp do pozwoleń

ARGO v3
06-06-2017, 12: 05
Pojebane państwo i przygłupy przy korycie ?
06-06-2017, 13: 06
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12284000 cała historia ustawy
26-06-2017, 22: 41
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.x...sowania=56
27-06-2017, 05: 16
W wielkim skrócie cyz ktoś wie co się zmieni?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-06-2017, 09: 15
Będzie więcej mandatów Uśmiech
Teraz będą szukać naszym kosztem pieniędzy na remonty zabytków i wypłaty dla archeologow a i 500+ podratujemy Uśmiech
27-06-2017, 09: 25
W wielkim skrócie to o ile doczytałem to będzie traktowane poszukiwania bez zezwolenia jako przestępstwo a nie jak dotychczas wykroczenie bodajże. A kary będą miały rozpiętość miedzy 500 do 500 000 zł .

Wycinek z projektu z dnia 7.06.2017
"
f) po pkt 16 dodaje się pkt 17 i 18 w brzmieniu:
„17) po art. 109b dodaje się art. 109c w brzmieniu:
„Art. 109c. Kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”;
18) uchyla się art. 111, art. 113–114 i art. 119.”; "

Całość można poczytać w linkach podanych wyżej u kolegów .
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS