Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana chwytu gąbki na rączce ARGO
15-04-2017, 14: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2017 14: 33 przez faceciktb.)
Wymiana chwytu gąbki na rączce ARGO
Po kilku latach użytkowania Argo zniszczeniu uległa gąbka na rączce. nie było to może uciążliwe przy użytkowaniu sprzętu , ale wyglądało coraz gorzej i nie estetycznie co skłoniło mnie do wymiany gąbki na nową.
Pierwsze co musimy zrobić to wyciągnąć baterie z wykrywacza, następnie przy użyciu śrubokręta krzyżakowego odkręcamy cztery czarne wkręty na rogach wyświetlacza.
Po odkręceniu wkrętów odwracamy wykrywacz wyświetlaczem w dół i wyświetlacz wraz z elektroniką powinien nam sam wyść. Gdy mamy cały wyświetlacz z elektroniką wyciągnięty to odpinamy złącze (wtyczke) czarną 10-cio pinową z taśmą przewodową która wychodzi z rączki wykrywacza, następnie wypinamy wtyczke dwupinową ,która jest połączona z przełącznikiem spustu teraz możemy elektronike odłożyć na bok.
I teraz zaczynają się schody , następną czynnością będzie wyciąganie wklejonej obudowy elektroniki z metalowej rurki stelaża. tutaj musimy być bardzo ostrożni i uważać aby nie urwać plastikowej obudowy elektroniki. Mi udało się rozdzielić obudowe ze stelarzem chwytając obudowe elektroniki jak najbliżej rurki stelaża i prubując obracać ją raz w jedną strone , raz w drugą delikatnie i tak kilkadziesiąt razy , trzeba do tego użyć troche siły lecz równoczeście trzeba to robić z dużym wyczuciem aby plastikowa obudowa nie pękła , lekko nie będzie , samo poluzowanie połączenia klejowego pomiędzy puszką elektroniki a stelażem zajeło mi około 15 minut , jak się potem okazało cierpliwość się opłaciła tego kleju jest bardzo niewiele (pod spodem zdjęcia).następną rzeczą którą musimy zrobić jest ściągnięcie złącza (wtyczki) 10-cio pinowej z taśmy przewodowej warto przedtem zaznaczyć sobie jakimś markerem jak ma być zamontowana taśma najlepiej zrobić znaki na wtyczce i na taśmie , mi przy użyciu igły udało się rozpiąć tą wtyczke nie uszkadzając jej ale asekuracyjnie zakupiłem taką wtyczke w sklepie z elektroniką za 2,10 pln. po ściągnięciu wtyczki ściągamy plastikową obudowe elektroniki i już mamy pełny dostęp do gąbki na rączce, więc ściągamy starą zakładamy nową , jeśli by ciężko wchodziła można wziąść na palec troszeczkę płynu do naczyń i posmarować rurke wtedy wejdzie lekko. teraz możemy poskładać nasz sprzęt, więc zakładamy obudowe elektroniki wcześniej smarując niewielką ilością kleju rurke od wewnątrz ,ja użyłem do klejenia poxipolu , ale kleju naprawde nie dużo bo jeśli będzie potrzeba znowu zrobić podobny serwis to może być kłopot z rozdzieleniem obudowy i stelarza. Jeśli obudowe elektroniki mamy wklejoną to zabieramy się za montarz złącza na taśmie przewodowej ja użyłem nowej wtyczki, montując wtyczke zwracamy uwage na znaki zrobione wcześniej markerem aby zachować poprawność połączeń.Po prawidłowym zmontowaniu wtyczki z taśmą przewodową bierzemy ekran wraz z ekektroniką i wpinamy łącze 10 pinowe na swoje miejsce a następnie wpinamy w swoje miejsce wtyczke 2 pinową od spustu i tu jest nie istotne jak ją wepniemy. Po wszystkim układamy wyświetlacz z elektroniką w obudowie i skręcamy czarnymi wkrętami ale lekko ,nie dokręcamy na siłe tylko do lekkiego wyczuwalnego oporu. teraz wkładamy baterie i sprawdzamy czy wszystko działa. A TO KILKA ZDJĘĆ Z PRZEBIEGU PRAC

Załączone pliki Miniatury

Rutus argo v3 , dd 29cm i cc 23 ccm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2017, 15: 38
RE: Wymiana chwytu gąbki na rączce ARGO
Brawo ty! Ja kiedyś chciałem zmienić ale nie mogłem rozkleić obudowy. Dodaj jeszcze skąd gąbka? Wygląda na oryginał. Ja założyłem rozciętą od roweru. Przyklejona na taśmę dwustronną.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-04-2017, 09: 18
Gąbka to zwykłe chwyty rowerowe na kierownice zakupiona w sklepie rowerowym 5,90 pln za komplet

Rutus argo v3 , dd 29cm i cc 23 ccm
16-04-2017, 10: 01
Czyli znaczy się.że producent zaopatruje się w sklepie rowerowym Oczko
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-04-2017, 10: 24
Tomasz a co za różnica gdzie sie zaopatruje,ważne że dobrze trzyma sie w ręce.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS