Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argo źle dyskryminuje drobną zardzewiałą stal ?
12-10-2016, 22: 52
Argo źle dyskryminuje drobną zardzewiałą stal ?
Witam, jestem od niedawna użytkownikiem używanego Argo. Mam już za sobą łącznie z 10godz. latania z tą wykrywką. Moje pytanie brzmi, czy normalnym dla tego wykrywacza jest sygnalizowanie zardzewiałych odłamków i gwoździ jako krótkich urywanych sygnałów z końca skali? No i jeszcze drugie pytanie przy okazji, a mianowicie przy testach w domu (oczywiscie na mniejszej czułości) nie sygnalizuje mi monety 5gr Są tylko krótkie urywane sygnały. Moje ustawienia to:
relikt
kk -2
maskowanie 3
czułość od 40 do 45
dysk -50
wzmocnienie audio prawie max
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2016, 05: 10
RE: Argo źle dyskryminuje drobną zardzewiałą stal ?
Przy takiej dyskryminacji bedziesz już słyszał małe odłamki stalowe. Albo sobie sam to dyskryminujesz/ ignorujesz w głowie albo daj dyskryminację bardziej w strone 0. 5 gr współczesne już nie jest z koloru wiec wykrywka pokazuje raczej dobrze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-10-2016, 14: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2016 14: 00 przez @liens.)
na zardzewiałą stal to kazdy wykrywacz reaguje jak na kolor poniewaz traktuje to jako rudy wiec niema w tym nic dziwnego.. W wykrywaczach jest własnie takie cos jak konfigurowanie ustawien na swoje potrzeby , a ty mowisz ze latasz raptem 10 godzin a co za tym idzie..... to sobie sam dopowiedz...
13-10-2016, 20: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2016 20: 04 przez matt0607.)
Dzięki za odzew.
Wczesniej chodziłem z deltą 400 i ten wykrywacz mi mniej wariował po prostu, a jego sygnały były bardziej pewne, dlatego troche się zdziwiłem że rutus tak popiskuje. A co do tych 5gr jeszcze, to nawet na całkowicie wyłączonej dyskryminacji nie zawsze jest sygnał. A jak już jest to urywany.
14-10-2016, 10: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2016 10: 49 przez Regis.)
Tak jak pisał Tomasz 5gr które sprawdzasz jest wykonane ze stali i awers powinien wyglądać tak    

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
14-10-2016, 19: 15
Wzmocnienie audio na początek 25 max maskowanie 4.kk-6. dyskryminacja -35 powinno być dobrze.
17-10-2016, 20: 31
Dzięki za podpowiedzi. W niedzielę byłem na całodniowym wypadzie i chyba wszystko jest z wykrywaczem ok. w czystym terenie bez jakich kolwiek popiskiwań, a w zasmieconym strasznie dużo urywanych sygnałow, ale już wyczaiłem mniej węcej co kopać a co nie. Może koledzy podpowiecie jeszcze na jakich ustawieniach chodzice, jeżeli chodzi o militarkę, bo szukając drobnicy nie chciałbym minąć np jakiegoś bagnetu, szabelki, czy czegoś jeszcze innego Duży uśmiech
17-10-2016, 22: 51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2016 22: 51 przez robertv3.)
Dyskryminacja -35 nie pominiesz bagnetu itp.gruba stal większe odłamki i inne tego typu dają wskazania na +84+86.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS