Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dryft Termiczny
16-09-2016, 19: 01
Dryft Termiczny
Witam,
ze znajomym pisaliśmy na jego blogu o naszych wykrywaczach i opiniach o nich. On ma Solfernusa. Zapytał jak jest w przypadku Rutusa z dryftem termicznym cewek. Chodzi o ich wrażliwość na przegrzanie w upalne dni. U mnie się to nie zdarzyło, co prawda chodziłem po lesie a nie otwartym polu. Ale z tego co tu ludzie pisali ten problem raczej występuje rzadko. Pytanie do Was, czy jeśli już się komuś coś takiego zdarzyło to czy cewka jest na stałe uszkodzona czy po ochłodzeniu powraca do normalnej pracy i ew co na to serwis?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2016, 19: 15
RE: Dryft Termiczny
3/4 wykrywaczy poszła by na śmietnik gdyby cewka dawała się przegrzac na słońcu.
Wystarczy ze wykrywacz będzie w aucie a Ty pójdziesz do sklepu w upalny dzień.
Kilka czy kilkanaście minut i blisko 60 stopni wewnątrz.
16-09-2016, 20: 35
Chodziłem z rutusami w temperaturach od -7 do 31 st C i wszystko było ok.Tyle,że na mrozie można uszkodzić plastik- uszy od sondy.W upalne dni nigdy nie chodziłem z wykrywką po otwartym terenie bo pal licho sondę ,ale ja się szybko przegrzewam Ranny
Antonio dobrze prawi.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-09-2016, 22: 08
Dzięki za odpowiedzi. Mi się też wydawało, że raczej nie jest możliwe trwałe uszkodzenie cewki używając sprzętu w upale. Ale lepiej zawsze zapytać. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.
17-09-2016, 06: 05
Chodziłem kiedyś ze Scotim w upał po polu. Nie było ani żadnego dryfu ani nic sie nie uszkodziło. My o mało nie odpłyneliśmy z gorąca.
17-09-2016, 09: 55
Temat nie ma co zamykać bo prędzej czy później ktoś zapyta o to samo.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS