Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze spustem
04-09-2016, 12: 02
Problem ze spustem
Po kilkunastu wypadach, spust pinpointa zaczął się blokować, nie wraca do pozycji wyjściowej. Jest to o tyle kłopotliwe, że czasem zapominam go cofnąć w trybie mieszanym.
Pewnie wpadła tam jakiś piasek. Czy ktoś miał podobnie, czy przedmuchanie powietrzem wystarczy? Rozkręcać? Serwis?

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 20: 38
RE: Problem ze spustem
Może przyłóż rure od odkurzacza i poruszaj lub może wd40 do środka może sie wypłucze. Albo sklep elektroniczny i wymiana na nowy jak potrafisz.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-09-2016, 08: 15
WD jest dobry do mechanicznych elementów. Ale jak przecieknie na elektronikę to może być różnie. Ja bym tam nie psikał. Lepiej ta wersja z nowym przyciskiem. Zadzwoń do rutusa to może Ci wyśle nowy przełącznik. Tylko musisz przylutować do niego potem kabelki.
05-09-2016, 08: 28
WD nadaje się też do używania na elektronikę szczególnie na złącza styki, wyłączniki.
Usuwa naloty poprawiając przewodność, jednocześnie wypierają wilgoć będąc neutralnym elektrycznie.
05-09-2016, 08: 58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2016 09: 27 przez brzoza.)
No tak, ale elektronika... http://www.elektronikasamochodowa.net/thread-1449.html

Jeśli to zrobi precyzyjnie to zgadzam się z Tobą. Ale jak przegnie i zacieknie na żywą elektronikę (wyświetlacz) to może być lipa. Kwestia wyczucia Uśmiech
05-09-2016, 11: 04
chodziło mi bardziej o wypłukanie ziarenek piasku. Może lepiej spreżonym powietrzem. Bezpieczniej
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-09-2016, 11: 23
Ja się obawiam czy tam jakaś sprężynka nie pękła. 3 tygodnie temu rozbierałem włącznik samoodbijający od słuchawki przy domofonie. Wylutowałem go, rozgiełem łapki trzymające korpus i w środku była sprężynka. Pękła. Ale rozciągnąłem tą większą część i działa. Normalnie kupił bym nowy ale już takich nie produkują, albo jakiś nietypowy.
Spróbuj najpierw rady Tomasza z powietrzem. CO2 w spreju jest do kupienia. Kiedyś widziałem w zwykłym sklepie do czyszczenia klawiatury. Normalnie do kupienia w każdym sklepie dla elektronika Oczko
05-09-2016, 11: 28
Przed około dwoma laty miałem ten sam problem.Rozruszałem go przez wielokrotne przełączanie.Do tej pory zazwyczaj działa poprawnie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
05-09-2016, 13: 46
Dzięki, spróbuję najpier przedmuchać.

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
05-09-2016, 14: 43
Spust jest wpinany do płytki nic nie trzeba lutować (Tak jest zrobione u mnie) nie tak dawno sam wymieniałem spust padł mi na wypadzie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS